Blog > Komentarze do wpisu

BAŁTÓW - 44 km od St-wic

Bałtów1

Polecamy na weekend: Park Jurajski w Bałtowie. Jeśli masz małe dziecko albo sam jesteś małym dzieckiem, to przez co najmniej 2 godziny zapomnisz o całym świecie i oddasz się świetnej zabawie. Jeśli jesteś już starszy i poważniejszy to z pewnością zainteresują cię ciekawe opisy dinozaurów i ich "braci" począwszy od Kambru po czasy współczesne.

Bałtów2

Największą atrakcją i to dosłownie są ponad 50 metrowe modele sejsmozaurów czyli roślinożerców z okresu Jury. Bałtów jest najlepszym dowodem na to, że nawet na nikomu nieznanej wsi można otworzyć bardzo dobrze prosperujący biznes, miejsce znane i lubiane w całej Polsce. Jest to najchętniej odwiedzana miejscowość w woj. Świętokrzyskim.

Bałtów3

KILKA INFORMACJI PODSTAWOWYCH: Żeby dojechać ze Starachowic, należy kierować się do Ostrowca Świętokrzyskiego (DK nr 42 a następnie DK nr 9), gdzie należy skręcić w drogę numer 754 do Bałtowa. Zresztą liczne reklamy same doprowadzą nas do tego miejsca. Bilety do JuraParku w cenie - normalny 16 zł; ulgowy 12 zł; dzieci do lat 4 wstęp gratis. Dla małych dzieci warto zabrać zabawki do dużej piaskownicy znajdującej się przy wyjściu z parku, gdzie m.in. można odkopać szkielet dinozaura. Więcej informacji tu lub tu.

środa, 10 czerwca 2009, krpi

Polecane wpisy

  • TRAGEDIA A ŚWIĘTOKRZYSKIE

    10.04.2010 o godzinie8:56 wydarzyła się jedna z największych tragedii w dziejach Polski. W katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, zginęli m.in. zasłużeni

  • LIPIE - 6 km od St-wic

    Wieś Lipie niczym się nie wyróżnia, tak na pierwszy rzut oka. Dla niektórych może być końcem świata, bo droga asfaltowa nagle urywa się na końcu wsi i zamienia

  • NAJSTARSI NA ŚWIECIE

    Piotr Szrek i Grzegorz Niedźwiedzki przy powierzchni z tropami tetrapoda, fot. M.Hodbod/Państwowy Instytut Geologiczny/PAP Jakiś czas temu gruchnęła wieść: Kiel

Komentarze
Gość: Mary, *.187.wp3.ptc.pl
2009/06/10 09:17:44
w podobnym klimacie... polecam gorąco - dinozatorland.pl/index.php

-
a_anielka
2009/06/10 11:33:58
Jak byłam mała, to jeździło się do Chorzowa. Do dzisiaj pamiętam te kamienne (o ile nie betonowe) potworki :))) Jak niewiele wtedy trzeba było - a teraz to nawet kolorowe dinozaury robią..
-
nodzer
2009/06/11 23:04:12
Słyszałem o tym, trzeba się tam będzie wybrać kiedyś ;) Fajna sprawa jest też w Inwałdzie - miasteczko miniatur - polecam ;)